Slide background

Oprawy korekcyjne

Slide background
Slide background
Slide background

Za każdym razem zadajemy sobie to pytanie przychodząc po okulary do salonu optycznego. Czym się kierować przy ich wyborze, jaki wybrać kształt, fason, kolor …. ? Oto kilka rad, które na pewno pomogą Państwu w dokonaniu właściwego wyboru. Okulary powinny być nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Dóbr oprawi do kształtu twarzy jest nie lada wyzwaniem. Zaczynamy od ustalenia kształtu twarzy, a więc:

twarz kwadratowaJeśli masz twarz kwadratową, wybierz okulary lekko zaokrąglone. Najlepiej, żeby były zaokrąglone u dołu, wtedy odwróci to uwagę od żuchwy. Górna część oprawki powinna ułożyć się na linii brwi, dzięki temu optycznie wydłużysz linię szczęki. A w przypadku osób z wysokim czołem okulary umiejscowione na linii brwi optycznie je skracają.

twarz pociaglaDla twarzy podłużnej istotne jest uzyskanie optycznego zmniejszenia wydłużenia, dlatego wybieraj oprawki lekko zaokrąglone, ale nisko osadzone, tak aby linia okularów wypadała mniej więcej w połowie wysokości twarzy.

twarz owalnaTwarz owalna jest faworytką urody, ponieważ – przynajmniej w przypadku okularów – pasuje do niej zdecydowana większość oprawek. Więc jeśli Twoja twarz ma owalny kształt, możesz pozwolić sobie na każde okularowe szaleństwo.

twarz okraglaOsoby o okrągłej twarzy powinny wybrać okulary o kanciastych i prostych kształtach z wydłużonymi szkłami. Tylko w ten sposób są w stanie zmniejszyć  wrażenie krągłości, czy może wręcz pulchności buzi. Ważne, żeby oprawki były delikatne, chociaż w tym przypadku możesz zaszaleć kolorem. Wybierając oprawki w ciemnym, wyrazistym kolorze, wysmuklisz twarz.

twarz trojkatnaNa koniec została nam twarz trójkątna – w tym przypadku ważne jest złagodzenie rysów, dlatego wybierz okulary z oprawkami o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub zupełnie okragłe. Odpowiednie będą te z delikatną obwódką i prostą pozioma linią, noszone niezbyt wysoko.

Pamiętaj, że dobrze dobrane okulary:

  • nie powinny być za daleko lub za blisko oczu, natomiast  pod właściwym katem;
  • muszą być stabilne, żeby nie zsuwały się przy najmniejszym ruchu z nosa, ale też nie za ciasne, żeby się nie odznaczały;
  • mają zauszniki o długości pozwalającej na dopasowanie do kształtu głowy i stabilne ułożenie;
  • są dopasowane do kształtu twarzy, koloru oczu, włosów i karnacji;
  • powinny mieścić się pomiędzy łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi;
  • Pamiętaj o ochronie – okulary powinny posiadać filtry UV;
  • Okulary powinny odzwierciedlać Twój styl życia.

W naszych salonach posiadamy bogatą ofertę, na pewno znajdą Państwo oprawy odpowiadające waszym potrzebą oraz oczekiwaniom