Soczewki kontaktowe – Optyk Grabowscy Radom

Soczewki kontaktowe jednodniowe

Soczewki jednodniowe (sferyczne, toryczne dla pacjentów z astygmatyzmem, progresywne) należą do jednych z najbezpieczniejszych i najbardziej higienicznych rozwiązań dla użytkowników soczewek kontaktowych. Jak sama nazwa wskazuje są to soczewki do jednorazowego użytku. Każdego dnia rano zakłada się nową, sterylna parę soczewek, a wieczorem, po zdjęciu należy ja wyrzucić. Soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji, czyli żadnych chemicznych środków do pielęgnacji czy to dezynfekujących, czy też konserwujących.

Zalety:

  • nie wymagają pielęgnacji
  • codzienny tryb wymiany
  • mniej powikłań
  • komfort noszenia
  • idealne dla pacjentów skłonnych do alergii
  • możliwość sporadycznego użytkowania
  • jedyne dobre rozwiązanie dla sportowców

 

Oferujemy soczewki kontaktowe w atrakcyjnych cenach – odwiedź nasz salon Grabowscy Radom.

 

Soczewki systematycznej wymiany

Soczewki systematycznej wymiany (dwutygodniowe i miesięczne) (sferyczne, toryczne dla pacjentów z astygmatyzmem, progresywne) te soczewki są najpopularniejszym segmentem soczewek kontaktowych. Natomiast w tej chwili panuje tendencja do skracania czasu ich użytkowania, im jest on krótszy tym mniejsze prawdopodobieństwo powikłań. Wiąże się to z ilością osadów gromadzących się na powierzchni soczewek. Własne białko, gdy ulęga starzeniu się może zostać rozpoznane jako obce, co może indukować odpowiedź alergiczną.

Zalety:

  • Komfort noszenia
  • Łatwość manipulacji
  • Łatwość dopasowania

Czas użytkowania soczewek kontaktowych związany jest z ich trwałością, czyli ze stopniem i szybkością starzenia się soczewek.Proces ten zaczyna się w chwili otwarcia sterylnego opakowania, (blistra) i kontaktu ze łzami lub środkami pielęgnacyjnymi. Dodatkowo zależy od odporności na osady, które gromadzą się na soczewkach w trakcie ich użytkowania. Gwarancją przydatności do użytku jest przestrzeganie terminów planowej wymiany soczewek i stosowanie odpowiedniego systemu pielęgnacyjnego.

Wybierz okulary lub soczewki kontaktowe idealne dla siebie.

Salon Chrobrego (vis a vis Uniwersytetu)

ul. Chrobrego 42 lok. 9

Telefon: 794 042 500

Telefon: 794 042 889

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Salon Chrobrego

(vis a vis Uniwersytetu)

ul. Chrobrego 42 lok. 9

Telefon: 794 042 500

Telefon: 794 042 889

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

kontakt@optyk-grabowscy.pl