Okulary

Czym kierować się przy wyborze okularów?

Za każdym razem zadajemy sobie to pytanie przychodząc po okulary do salonu optycznego. Czym się kierować przy ich wyborze, jaki wybrać kształt, fason, kolor …. ? Oto kilka rad, które na pewno pomogą Państwu w dokonaniu właściwego wyboru. Okulary powinny być nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Dóbr oprawi do kształtu twarzy jest nie lada wyzwaniem.

Pamiętaj, że dobrze dobrane okulary:

 • nie powinny być za daleko lub za blisko oczu, natomiast pod właściwym katem;
 • muszą być stabilne, żeby nie zsuwały się przy najmniejszym ruchu z nosa, ale też nie za ciasne, żeby się nie odznaczały;
 • mają zauszniki o długości pozwalającej na dopasowanie do kształtu głowy i stabilne ułożenie;
 • są dobrane do kształtu twarzy, koloru oczu, włosów i karnacji;
 • powinny mieścić się pomiędzy łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi;
 • pamiętaj o ochronie – okulary powinny posiadać filtry UV;
 • powinny odzwierciedlać Twój styl życia.

Szkła okularowe

Powłoka antyrefleksyjna

Bez powłoki antyrefleksyjnej światło odbija się od powierzchni soczewki również wpadając do oczu. Szkła z filtrem antyrefleksyjnym niwelują odbicia refleksów świetlnych, poprawiają ostrość i kontrast widzenia.

Powłoka odporna na smugi

Szkła posiadają powłokę oleofobową, dzięki której soczewka jest odporna na smużenie, odciski palców. Prosto utrzymać ją w czystości.

Powłoka odporna na zarysowania

Niewidoczna powłoka utwardzająca zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, które mogą się zdążyć przy codziennym użytkowaniu, a to zapewnia komfort widzenia.

Powłoka antystatyczna

Wycieranie zwykłych soczewek powoduje zbieranie się ładunków elektrostatycznych na jej powierzchni, które przyciągają cząsteczki kurzu. Na szkłach okularowych z powłoką antystatyczną ładunek się nie zbiera i kurz nie jest przyciągany. Powłoka polecana szczególnie dla alergików.

 

Okulary przeciwsłoneczne

W naszych salonach znajdą Państwo okulary przeciwsłoneczne znanych i cenionych marek. Wszystkie okulary posiadają 100% filtry UVA, UVB i UVC. Jeśli cenisz komfort i wygodę pamiętaj o zakupie okularów z filtrem POLARYZACYJNYM.

Polaryzacja

Soczewki polaryzacyjne oferują znacznie więcej niż tylko ochronę przeciwsłoneczną i redukcję odblasków. Pozwalają doświadczać świat w bezpieczniejszy i piękniejszy sposób dzięki:ułożenie;

 • Eliminacji uciążliwych i niebezpiecznych odblasków
 • 100% ochrony przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC
 • Rzeczywistym kolorom
 • Zredukowanej ilości światła – lepszy komfort
 • Czystości widzenia
 • Lepszemu kontrastowi
 • Wyższej odporności na zarysowania

 

Okulary przeciwsłoneczne z wadą wzroku

Dziś każdy użytkownik okularów z wadą wzroku wymagający korekcji może zrobić sobie okulary przeciwsłoneczne na miarę swoich potrzeb. Okulary, które z jednej strony zapewniają doskonały komfort widzenia, a z drugiej – pozwalają zachować pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Producenci szkieł okularowych prześcigają się w ofercie, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających. Problem w tym, że wiele osób nadal kupuje okulary przeciwsłoneczne „po omacku”. Wstydzą się albo nie widzą potrzeby radzić się w tej sprawie optyków, którzy mają w dziedzinie szkieł okularowych najszerszą wiedzę i na bieżąco ją weryfikują.

Kiedy ostatnio badałeś swój wzrok? Sprawdź jakie badania wykonujemy

Salon Chrobrego (vis a vis Uniwersytetu)

ul. Chrobrego 42 lok. 9

Telefon: 794 042 500

Telefon: 794 042 889

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Salon Chrobrego

(vis a vis Uniwersytetu)

ul. Chrobrego 42 lok. 9

Telefon: 794 042 500

Telefon: 794 042 889

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

kontakt@optyk-grabowscy.pl