Dzieci

Upewnij się, czy Twoje dziecko dobrze widzi

Nawet do 80 proc uczniów, w zależności od wieku, może mieć problemy ze wzrokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny. Nieleczone w dzieciństwie zaburzenia widzenia mogą w dorosłym życiu prowadzić do poważnych chorób, a jeszcze w szkole – powodować duże trudności z nauką. Dzieci zwykle nie zdają sobie sprawy, że mają problemy ze wzrokiem, dlatego to rodzic powinien zadbać, by ich zmysł widzenia rozwijał się prawidłowo. Jeżeli wada zostanie stwierdzona przez specjalistę, powinniśmy zapewnić dziecku odpowiednie soczewki okularowe, które zagwarantują właściwą korekcję a przy tym nie będą wywoływały uczucia dyskomfortu. Z wadami wzroku najmłodszych można sobie łatwo poradzić tylko wtedy, gdy zostaną wykryte w odpowiednim czasie.

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci powinny być lekkie, zapewniać dobre widzenie i szeroko rozumiane bezpieczeństwo oczu. Polecamy dzieciom lekkie i bezpieczne w użytkowaniu soczewki wykonane z nietłukącego się materiału CR39 oraz soczewki poliwęglanowe o nieprzeciętnej wytrzymałości mechanicznej, elastyczności i przejrzystości.

Zalety soczewek okularowych dla dzieci:

  • bezpieczeństwo – soczewki plastikowe są lekkie i nietłukące, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV,
  • estetyka – swoboda w wyborze opraw oraz możliwość barwienia na przeróżne, ciekawe kolory,
  • komfort widzenia – powłoki antyrefleksyjne zapewniają wysoką przejrzystość soczewek, redukują odblaski męczące wzrok, chronią przed zaparowaniem i ułatwiają utrzymanie soczewek w czystości.

Oprawki dziecięce Miraflex

Jeśli szukają Państwo wytrzymałych, elastycznych i funkcjonalnych oprawek dla swoich pociech to oprawki Miraflex spełnią Państwa oczekiwania. Wykonane są z bezpiecznego materiału silikonowego, przez co są nie do złamania (można je wyginać w każdą stronę bez ryzyka uszkodzenia). Zostały zaprojektowane i stworzone przez profesjonalistów.

Salon Chrobrego (vis a vis Uniwersytetu)

ul. Chrobrego 42 lok. 9

Telefon: 794 042 500

Telefon: 794 042 889

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Salon Chrobrego

(vis a vis Uniwersytetu)

ul. Chrobrego 42 lok. 9

Telefon: 794 042 500

Telefon: 794 042 889

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

kontakt@optyk-grabowscy.pl