Slide background

Badanie wzroku

Wszyscy wiemy jak ważny dla każdego z nas jest nasz wzrok i dobre widzenie. Jednak, czy wszyscy wiemy jak o ten wzrok dbać, aby pozostał zdrowy i mógł nam służyć jak najdłużej?
Podstawowym działaniem wspomagającym jest dokładny pomiar układu wzrokowego, a przede wszystkim właściwa korekcja okularami lub soczewkami kontaktowymi, która ma zapewnić optymalne widzenie.
Właściwy dobór korekcji w większości przypadków likwiduje dolegliwości, których to osoby nie utożsamiają z wadą wzroku. Są to między innymi: bóle głowy, zawroty, drażliwość, ogólne zmęczenie, światłowstręt, bolesność, szczypanie, pieczenie oczu, częste mruganie, chroniczne zapalenia spojówek, choroby lokomocyjne, bóle pleców, bóle astenopijne, łzawienie oczu, zamykanie jednego oka. Jeżeli pojawi się którykolwiek z wyżej wymienionych problemów zgłoś się na badanie wzroku.

Zygmunt Grabowski - Optometrysta

Zygmunt Grabowski

 

Specjalista ds. refrakcji i kontaktologii
Dyplomowany OPTOMETRYSTA

Absolwent studiów z optometrii  na Politechnice Wrocławskiej, uważanej za jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Wiedze i umiejętności zdobywał pod nadzorem pracowników Akademii Medycznej i specjalistów z zakresu ochrony zdrowia. Swoją wiedzę jak i umiejętności poszerza na kursach i szkoleniach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Dodatkowo uczestniczy w licznych konferencjach i sympozjach naukowych. Opracowuje artykuły dla lokalnego miesięcznika „MEDYK”.

Przeprowadza badania:
badanie ostrości wzroku
dobór i aplikację soczewek kontaktowych: sferycznych, astygmatycznych i progresywnych
• prowadzi terapię wzrokową

UWAGA: Ważne jest aby każda osoba z wadą wzroku stawiała się na kolejne badanie wzroku nie rzadziej niż raz na dwa lata! W niektórych przypadkach wskazane jest, aby wzrok kontrolowany był przez specjalistę co najmniej raz do roku!
Rezerwacja wizyty.

Badania są realizowane w godzinach pracy salonów, jednak mimo wszystko zalecamy Państwu wcześniejszą rejestrację:

  • osobiście w naszym salonach optycznych,
  • telefonicznie – 48 3820632 lub +48 794042500

Przy zakupie okularów w naszych salonach – badanie wzroku za 1 zł!!!

Badanie wzroku powinno być wykonywane przez:

  • okulistę
  • optometrystę
  • ortooptystę
  • optyka refrakcjonistę

Chcąc wykonać badanie wzroku u noworodków oraz małych dzieci konieczne jest badanie przez specjalistę okulistę dziecięcego.
W większości przypadków takie badanie specjalista okulista wykonuje z użyciem kropel, które „niwelują” dość silną akomodację u dzieci.

Warto przeczytać: