Slide background

Szkła  okularowe

Szkła z filtrem antyrefleksyjnym  eliminują 5 przeszkód dobrego widzenia

Powłoka antyrefleksyjnaPowłoka antyrefleksyjna
Bez powłoki antyrefleksyjnej światło odbija się od powierzchni soczewki również wpadając do oczu. Szkła z filtrem antyrefleksyjnym niwelują odbicia refleksów świetlnych, poprawiają ostrość i kontrast widzenia.

Powłoka odporna na smugiPowłoka odporna na smugi (oleofobowa)
Szkła posiadają powłokę oleofobową, dzięki której soczewka jest odporna na smużenie, odciski palców. Prosto utrzymać ją w czystości.

Powłoka odporna na zarysowaniaPowłoka odporna na zarysowania
Niewidoczna powłoka utwrdzająca zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, które mogą się zdażyć przy codziennym użytkowaniu, a to zapewnia komfort widzenia.

Powłoka antystatycznaPowłoka antystatyczna
Wycieranie zwykłych soczewek powoduje zbieranie się ładunków elektrostatycznych na jej powierzchni, które przyciągają cząsteczki kurzu. Na szkłach okularowych z powłoką antystatyczną ładunek się nie zbiera i kurz nie jest przyciągany. Powłoka polecana szczególnie dla alergików.

Powłoka hydrofobowaPowłoka hydrofobowa
Szkła z tą powłoką ułatwiają odparowywanie przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Dodatkową zaletą tej powłoki jest fakt iż osiadająca woda zsuwa się ze szkieł ułatwiając czyszczenie.

Redukcja  grubości szkieł okularowych

Standardowo w okularach montowane są szkła o grubości określonej indeksem 1,50. Jest to wartość wystarczająca w odniesieniu do niewielkiej wady wzroku. Jeśli jednak wada jest większa lub bardzo duża (co określa moc wyrażona w dioptriach) wówczas warto zastosować redukcję grubości, inaczej zwaną „indeksowaną” lub „cieniowaną” . Oznacza to, że im większy indeks zastosujemy, tym cieńsze soczewki uzyskamy.

Redukcję grubości można osiągnąć dla szkieł dodatnich i ujemnych. Cieńsze szkła to nie tylko lżejsze szkła, ale także wyglądające bardziej elegancko i modnie. Najwyższy możliwy indeks na szkłach organicznych  to 1,74, ale już różnica pomiędzy indeksem 1,50 a 1,67  w grubości i wadze szkła wynosi aż 30%! Warto zatem dopłacić i cieszyć się cienkimi szkłami!

Redukcja grubości szkieł

Standard 1,50 – duży minus   Standard 1,50 – duży plus   szkła indeksowane – 1,74

Szkła fotochromowe

Szkła fotochromowe kopia

Soczewki fotochromowe dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając z niesamowitą szybkością, w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania.

Soczewki fotochromowe są dostępne jako:

  • Fotochromy starszej generacji na szkłach organicznych i mineralnych
  • TransitionsSignature VII (dostępne w kolorze szarym i brązowym)
  • TransitionsXTRActive (dostępne w kolorze szarym)
  • DriveWear

Zobacz również:

Okulary polaryzacyjne

Szkła Transitions® XTRActive™ są nowymi, adaptującymi się soczewkami, mocno zaciemniającymi się na zewnątrz. Ponadto ciemnieją w samochodzie i maja komfortowe zabarwienie w pomieszczeniu.

Szkła® Transitions® XTRActive™ oferują:

Szkła transitions

Ekstra ciemne:
Na dworze, w słoneczny dzień, porównywalne po zaciemnieniu do okularów przeciwsłonecznych.

Ekstra wygodne:
Podczas prowadzenia, ciemnieją za szybą samochodu.

Ekstra komfort:
Z delikatnym zabarwieniem w pomieszczeniu.

Ekstra ochrona:
Blokują 100% szkodliwego promieniowania UVA i UVB, zarówno w stanie rozjaśnienia i zaciemnienia.