Slide background

Progresy

Przeznaczone są dla osób z reguły po 40 roku życia, które używają dwóch lub więcej par okularów o różnych parametrach (np. do bliży i do dali) stosowanych zależnie od odległości, na którą chcą spojrzeć.

stenka1

Progresy to takie soczewki okularowe, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika, wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki, zapewniającej dobre widzenie dali (np. do telewizora). Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu – wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży (np. do czytania). Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu – wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki. Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie (np. do komputera).

Szkła progresywne schemat

Okulary progresywne

Okulary z soczewkami progresywnymi to najwygodniejsze rozwiązanie dla prezbiopów. Ich podstawową zaletą jest to, że umożliwiają wyraźne, komfortowe widzenie na wszystkie odległości. Niezależnie od tego czy patrzysz na przedmioty bardzo odległe, czy w średniej odległości od Ciebie, czy też te, które są bezpośrednio koło Ciebie, widzisz wszystko wyraźnie. Okulary z soczewkami progresywnymi wyglądem nie odbiegają od innych okularów, które są powszechnie używane przez krótkowidzów i dalekowidzów. Jednak zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość. Dzięki nim uwolnisz się od noszenia dwóch par okularów, ciągłego ich zmieniania, gubienia i zapominania o jednej z par.

Zalety:

  • wyraźne widzenie bliży
  • wyraźne widzenie przedmiotów w odległościach pośrednich
  • wyraźne widzenie dali
  • estetyczny wygląd

Wady:

  • delikatne zniekształcenia obrazu w obszarach bocznych soczewki, które jest uzależnione od zaawansowania konstrukcji i szerokości strefy progresji

Najbardziej zaawansowane, estetyczne i wygodne rozwiązanie dla prezbiopów firmy Essilor to  Soczewki Varilux®.  Zapewniają wyraźne i ostre widzenie na każdą odległość. Dzięki nim, nosisz tylko jedna parę okularów bez konieczności ciągłej ich zmiany. Bez względu na to czy jesteś krótkowidzem, dalekowidzem, masz astygmatyzm – soczewki progresywne Varilux skorygują Twój wzrok, jednocześnie przywracając naturalne widzenie.

Soczewki Varilux

Masz obawy ? U nas masz Gwarancję adaptacji

Do okularów progresywnych, nawet tych najnowszych i najdoskonalszych należy się zaadaptować. Zajmuje to w zależności od wady i typu okularów progresywnych od kilkunastu minut do 14 dni. W niektórych przypadkach może trwać nawet do 30dni.  Proces nauczenia nowych nawyków spojrzenia trwa. Dobierając okulary progresywne bardzo ważne jest dokładne ustalenie mocy, precyzyjne ustalenie punktu bliży (np. z jakiej odległości czytamy książkę), precyzyjne ustalenie punktu odległości pośredniej (np. w jakiej odległości mamy monitor komputerowy), oraz wybór odpowiedniej konstrukcji szkła progresywnego (w zależności od wybranej oprawy okularowej).

Uważamy, że Okulary jest to nasze narzędzie pracy i jedna z NAJWAŻNIEJSZYCH INWESTYCJI w naszym życiu. Dlatego polecamy TYLKO najwyższej jakości okulary progresywne, koncentrując się głównie na soczewkach polecając najnowocześniejsze konstrukcje, zawsze z 100% filtrem UV i wielowarstwowym antyrefleksem. Dla osób rozumiejących, że noszone okulary progresywne powinny mieć najdoskonalszą z możliwych optykę, polecamy soczewki okularowe progresywne indywidualne. Możemy zaprojektować na miarę optykę soczewek okularowych  uwzględniając indywidualną budowę twarzy, głębokość osadzenia oczu, kształt oprawy okularowej tak aby zapewnić maksymalnie ostre widzenie. Po wykonaniu badania w naszym gabinecie dajemy na wykonane okulary pełną GWARANCJĘ ADAPTACJI.