Slide background

Okulary do komputera – Biurowe

Monitory komputerowe wpisały się w krajobraz naszego życia, występują w pracy, w domu, w samochodzie. Część dolegliwości związanych z pracą przy komputerze związana jest z brakiem dokładnie skorygowanej korekcji wzrokowej. O ile jest to oczywiste dla osób po 40 roku życia, że widząc gorzej z bliska potrzebują też okularów do komputera, o tyle młodsze osoby nie są tego świadome. Badania wykazują, że niedokładna korekcja narządu wzroku może obniżyć produktywność do 10% a dokładność nawet do 40%. Duża część osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, że męczą się szybciej przy komputerze bo posiadają wadę wzroku, gdyż wydaje się im że dobrze widzą.

Wysokie wymagania wzrokowe dla osób pracujących przy komputerze, sprawiają, że przepisywana im recepta okularowa i zapisywanie tzw. dodatków do bliży powinno być bardzo precyzyjne. Brak korekcji nawet małego astygmatyzmu, niedokładność zrównoważenia bodźca do akomodacji czy rezerw akomodacji, może powodować utrzymywanie się problemów z widzeniem w czasie długotrwałego obciążenia pracą z bliska.

Musimy pamiętać, że zwykłe okulary do czytania przeznaczone są do pracy w odległości 30-45 cm, natomiast przy komputerze pracujemy w odległościach większych zwykle tj. od 45 do 70 cm.
Do tego należy dodać charakter wykonywanej pracy. Noszenie nieodpowiednich do warunków pracy okularów prowadzi do niepotrzebnych ruchów głową, nadmiernego pochylania jej bądź cofania, a co za tym idzie do utrwalania niewłaściwej postawy ciała.

W związku z powyższym polecamy posiadanie osobnej pary okularów do pracy przy komputerze, które uwzględniają charakter naszej pracy oraz wymagania wzrokowe.

Istnieją na rynku soczewki, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby spełniać kryteria oczekiwań w zakresie pracy z bliska oraz odległości pośrednich. O ofertę zapytaj w naszych salonach.